Polacy uwielbiają kombinować. Trzeba przyznać, że czasem w tej kombinatoryce się zatracają i sięgają po metody niekoniecznie etyczne (jak kupowanie kluczy od szemranych kluczykarni) czy kupują gry przez VPN w Argentynie, czy innej Brazylii. Większość z tych kupujących nie zdaje sobie nawet sprawy, że tak naprawdę wyrządza szkodę wszystkim pozostałym graczom i producentowi (temat na osobny wpis!).
Tymczasem istnieją legalne metody, by dostać Xbox Game Pass… całkowicie za darmo. I to nawet od samego Microsoftu! Oczywiście, jak zawsze tkwi w tym pewien haczyk, ale przynajmniej nikt na tym nie traci — a na zasilenie konta sposoby są dobre. Poniżej zatem masz kilka możliwości na zebranie funduszy na grę bądź kod Game Pass. I w zasadzie nic cię nie będzie to kosztować. Dlaczego “w zasadzie”? Bo jak zwykle, wszystko rozbija się o przywiązanie klienta do usługi. Zatem płacisz — danymi albo po prostu nabywając inne rzeczy, ale przy okazji możesz zaoszczędzić na innym polu.
Xbox Ambassadors: GamePass, darmowe gry, badge i cyfrowe dobra
Program Xbox Ambassadors to społeczność graczy, którzy angażują się w tworzenie pozytywnej i otwartej atmosfery dla wszystkich użytkowników Xbox Live. Ambasadorzy dbają o to, aby gry były przyjemne dla każdego, niezależnie od wieku, płci, umiejętności czy preferencji.
W ramach aktywności Ambasadorzy regularnie otrzymują zadania — wysłanie komuś życzliwej wiadomości, dodanie kogoś do znajomych albo zapoznanie się z funkcjami Dashboardu.
W ramach programu Xbox docenia tych najbardziej wyróżniających się Ambasadorów, wręczając im unikalne przedmioty. Jest to jedna, może dwie osoby na kwartał. Wszyscy pozostali jednak nie mają powodów do zmartwień.
Za wykonane zadania odblokowuje się kolejne progi nagród. Te najniższe, to cyfrowe grafiki lub tapety, którymi możesz przystroić swoje cyfrowe profile. Wyższe progi to kupony, które następnie możesz wykorzystać do wzięcia udziału w losowaniu darmowej gry w danym okresie. Zwykle losowanie odbywa się co dwa tygodnie. Gdy piszę te słowa, wygrać można m.in. całkiem świeżego Tekkena 8:
Nagrodą główną w każdym sezonie jest właśnie miesięczna subskrypcja Xbox GamePass Ultimate. Co ważne — przedłuża ona subskrypcję istniejącego konta, więc jeśli jesteś zaangażowanym Ambasadorem — zakupem subskrypcji możesz w zasadzie przestać się martwić 🙂
Microsoft Reward: Voucher na Allegro i Empik
Microsoft jakiś czas temu uruchomił w Polsce swój program Microsoft Reward (nie mylić z Xbox Reward, który nadal jest niedostępny). Tutaj wymagania od użytkownika są jeszcze mniejsze.
Jeśli chcesz dostać voucher na 50 zł (Allegro) lub 25 zł (Empik) to wystarczy korzystać z przeglądarki Microsoft Edge i być w niej zalogowanym kontem Microsoft. Przeglądarka Edge jest obecnie dostępna zarówno na PC jak i telefonach komórkowych. Samo przeglądanie sieci w zupełności wystarcza, ale można też wykonać serię zadań, by dostać drobny, punktowy bonus. Vouchery oczywiście możesz wykorzystać, na co chcesz, ale wiadomo, że nas interesuje wymiana na gry 🙂
Payback: Vouchery
Payback to najpotężniejszy, dostępny w Polsce program lojalnościowy. Sprawa jest prosta: tankujesz auto, kupujesz w sieci lub robisz zakupy w supermarkecie — zbieraj punkty. W Payback w zasadzie codziennie dostępne są kupony, odblokowujące mnożniki punktów, przez co gromadzenie ich jest zdecydowanie łatwiejsze. Firm, biorących udział w programie jest ponad 100, więc trudno je tutaj wymienić. Do najważniejszych na pewno należy sieć stacji benzynowych BP, Allegro, Microsoft, Euro RTV AGD, Media Expert, AliExpress, Amazon i Empik. Wystarczy więc, że robisz zakupy i pamiętasz o programie, by całkiem sprawnie uzbierać punkty na vouchery oczywiście.
Tych jest całkiem sporo:
- Karta przedpłacona Xbox – od 20 do 200zł
- Xbox Game Pass Ultimate – od 1 do 6 miesięcy
- Allegro – od 10 do 200zł
- Empik – od 20 do 200zł
- Euro RTV AGD – od 50 do 200zł
- Amazon – od 50 do 200zł
Jest jedna zaleta łącząca wszystkie programy
A mianowicie: Nie napracujesz się, by dostać je za free. Oczywiście rozumiem i szanuję użytkowników, którzy z zasady odrzucają wszystkie programy lojalnościowe. Z drugiej strony, ja np. na tyle często kupuję w tych samych sklepach, że szkoda nie korzystać. Gdy zamawiam kontroler do Xboxa, robię zakupy na Allegro, czy choćby rezerwuję hotel na Bookingu, zawsze pamiętam o karcie lojalnościowej. Jest to forma odzyskania wydanych pieniędzy, które mogę wykorzystać na ponowne powiększenie kolekcji.
Przeglądarka Edge sama się obecnie broni. Myślę, że nie trzeba jej specjalnie reklamować. Zaś program Ambasador kultywuje kulturalne zachowanie, netykietę i pozwala odkryć fantastycznych ludzi w sieci i możliwości konsoli, o których mogliśmy w międzyczasie zapomnieć.
Co najważniejsze — każdy z tych sposobów nie jest obligatoryjny. Jest dla chętnych i tak też należy to traktować. Jako ciekawostkę.
Dodaj komentarz