Strona główna » Idea

Idea

Xbox to marka, która na rynku istnieje od ponad dwudziestu lat. To konsola, dzięki której zawdzięczamy dziś funkcje, które wydają nam się oczywiste — wbudowany twardy dysk, gniazdo sieci Ethernet czy achievmenty.
Xbox to marka, która na przestrzeni tego czasu miała swoje wzloty i upadki. Jasne chwile i te całkiem mroczne, o których dziś włodarze starają się nie pamiętać.
Xbox to wizja elektronicznej rozrywki, która nie zawsze zamykała się tylko w wizji gęsto upakowanej elektroniki zamkniętej w postaci plastikowego pudełka podłączonego pod telewizor. Xbox często wychodził poza ramy świata gier, chociaż nie zawsze robił to dobrze.

Autorzy tego serwisu to przede wszystkim gracze, ale też fani konsoli Microsoftu. Od lat wzrastała w nas potrzeba utworzenia miejsca, które będzie swoistą Kapsułą Czasu. Miejscem, w którym historia gier elektronicznych na konsolę Microsoftu będzie łączyć się z teraźniejszością a nierzadko też wybiegać w przyszłość. Muzeum Xboxa to pierwsze takie miejsce w sieci, w którym dowiesz się o niestandardowych wydaniach gier, kolekcjonerskich wydaniach konsol oraz gadżetów. To tutaj dowiesz się ciekawostek, plotek i planów, jakie Microsoft dla nas miał, lub ma.

Mam nadzieję, że podróż przez dekady cyfrowej zabawy sprawi ci tyle samo radości, co nam pisanie artykułów do tego miejsca. Wierzymy, że dzięki nam odkryjesz świat pełny zabawy, intrygi i poczujesz ciekawość, jaka zawsze towarzyszyła innym graczom.

Nasza misja składa się dwóch zasadniczych obszarów

1. To rozwój tego serwisu. Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi i jeszcze wiele artykułów przed nami. Wierzymy, że za jakiś czas będzie to centralne miejsce każdego sympatyka konsoli spod zielonego znaku. Naszą misją jest dostarczać ci ciekawych, nietuzinkowych i rzetelnych treści o grach, konsolach oraz gadżetach ze świata Xboxa.
  2. Utworzenie prawdziwego Muzeum, które będzie zawierało najciekawsze i najrzadsze eksponaty, które już teraz gromadzimy! Tak, marzy nam się prawdziwy lokal na miarę XXI wieku i wierzymy, że ta strona jest dopiero pierwszym krokiem ku wypełnieniu tego zadania.
Chcę pomóc!

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że chcesz pomóc tworzyć to miejsce! Jeśli bardzo chcesz, a nie wiesz jeszcze jak, to jest na to przynajmniej kilka sposobów.

1. Możesz wesprzeć nas na Patronite. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki idą na rozwój tego miejsca oraz przybliżą nas do celu, jakim jest stworzenie prawdziwego Muzeum.
  2. Możesz wesprzeć nas w postaci gier lub sprzętu. Każdy wpis na tej stronie posiada odpowiedni znacznik, czy dana gra, gadżet lub konsola są w naszym posiadaniu. Jeśli nie — możesz nam pomóc, a my będziemy ci bardzo wdzięczni. Pozwoli to nam na szybsze pisanie kolejnych artykułów oraz zbieranie eksponatów do przyszłego Muzeum. Każdy obdarowujący zostanie wyszczególniony w artykule, więc Twoje nazwisko może tutaj być! A co jeśli zechcesz być anonimowy? Nie ma sprawy! Gwarantujemy, że nikt się o niczym nie dowie.
  3. Możesz zostać współautorem tej witryny. Napisz do nas, a z pewnością pogadamy! 🙂
Chcę wypożyczyć eksponat!

Jesteś właścicielem muzeum? Organizujesz event na którym chcesz pokazać Xboxy, gry lub akcesoria? Chętnie ci je wypożyczymy. Napisz do nas 🙂

Bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie i za to, że jesteś tutaj. Jesteś dla nas ważny i jesteśmy dumni, że wybrałeś właśnie nas.